Koduõpe

Mis on koduõpe

Koduõpe on õppevorm, kus õpilane ei õpi koolis vaid kodus ja lapse õpetajateks on enamasti tema kõige lähedasemad inimesed — tema pereliikmed. Koduõpe on Eestis seadusega reguleeritud ja võimaldab pakkuda paindlikku ja õppijast lähtuvat õpet. Koduõppele saab jääda erinevatel põhjustel, kuid viimastel aastatel on kasvutrendis just lapsevanema soovil koduõppele jäämine.

Koduõpe võimaldab vanematel võtta aktiivne roll oma lapse haridusteel. See on suurepärane võimalus pakkuda õppimist, mis on kohandatud vastavalt lapse individuaalsetest vajadustest ja huvidest. Koduõppe kasvav populaarsus näitab, et paljud pered otsivad alternatiive traditsioonilisele koolisüsteemile, et leida paindlikumaid ja isikupärasemaid õppevõimalusi. Kool pakub koduõppe peredele vajalikku tuge ja ressursse, et aidata vanematel seda vastutusrikast ülesannet täita.

Miks valida koduõpe

Koduõpe on nagu rätsepaülikond – see on tehtud täpselt sinu pere mõõtude järgi. Meie kooli koduõppe vanemad on jaganud, et nad valisid selle tee mitmel kaalukal põhjusel.

Hariduslikud põhjused:

• Lapsekeskne õpe – koduõpe võimaldab õpet kujundada just nii, nagu sinu laps vajab, olles paindlik ja arvestades tema ainulaadseid omadusi. Nii on koduõppele jäänud väga andekad lapsed kui ka need, kes vajavad rohkem kodu toetust, kui keskmine laps.
  • Loomingulisus – õppetöö saab olla elulähedane ja loov, tuues õppimisse värskust ja rõõmu.
  • Pere rütm – õppimise tempo saab sättida vastavalt lapse ja pere elutempole, et kõik tunneksid end mugavalt.
  • Ajaefektiivsus – koduõppes saab aega kasutada targalt, õppides vähema ajaga rohkem, ilma et peaks kiirustama.
  • Turvaline keskkond – laps saab õppida oma turvalises keskkonnas, puhanuna ja stressivabalt.

Perekondlikud põhjused:

• Koosveedetud aeg – pere saab veeta rohkem kvaliteetaega koos, õppides ja kasvades üheskoos.
  • Elustiil – kui pere elukoht või vanemate töögraafik soosib koduõpet, on see suurepärane võimalus hariduse integreerimiseks igapäevaellu.
  • Rahvusvaheline elu – pered, kes elavad mitmes riigis, leiavad koduõppes paindlikkuse, mis toetab nende liikuvat elustiili.
  • Eestikeelne haridus – kui pere elab välismaal, kuid soovib säilitada eesti keele ja kultuuri, on koduõpe ideaalne viis selleks.

Kellele sobib koduõpe

Sellele küsimusele on raske vastata, sest koduõppe võivad valida väga erineva taustaga pered. Kui teie perel on see mõte, siis kõige parem on võtta kooliga ühendust ja tulla vestlusele, kus saame koos otsustada, kas teie perele koduõpe sobib.

Miks valida koduõpe Lilleoru Põhikoolis?

Lilleoru Põhikooli koduõppe programm on loodud selleks, et pakkuda lastele teadlikku ja terviklikku arengut, mis on kooskõlas kooli põhiväärtustega.

• Lapsekeskne õpe – Lilleoru Põhikool rõhutab lapse kaasasündinud uudishimu ja huvi toetamist õppetöös
  • Tähelepanu ja keskendumisvõime – kool õpetab lastele, kuidas arendada tähelepanu ja keskendumisvõimet ning pakub vastavaid teadmiseid ka koduõppe peredele.
  • Koduõppe koordinaator – koduõppijaid toetab pühendunud koordinaator. Kui olete valinud juhendatud koduõppe, siis pakub koordinaator teile regulaarseid kohtumisi veebis. See tagab, et te tunneks end toetatuna ja oleksite kursis parimate praktikatega, mis aitavad teil last kodus õpetades edukas olla. Ka iseseisval koduõppel olles, on teil alati olemas see üks inimene, kes teid saab vajadusel juhendada ja olla toeks.
  • Kooli üritused – koduõppe lastel on võimalus osaleda kooli korraldatavatel üritustel, mis aitab neil säilitada sotsiaalset sidet ja kogukonnatunnet. See tähendab, et kuigi nad õpivad kodus, on neil siiski võimalus kooli elus aktiivselt osaleda ja kogeda kooli sündmusi koos teiste õpilastega.
  • Koostöö- ja kogemuspäevad peredele – korraldame koduõppe peredele koostöötunde ja kogemuspäevi, mis pakuvad praktilisi tegevusi, uusi teadmiseid ja võimalust kogemuste vahetamiseks. Lisaks toimuvad koduõppe peredele regulaarsed veebinarid ja koolitused erinevatel teemadel.

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust:

Sinu nimi
Sinu küsimus
Sinu kiri on saadetud!
Palun täita kõik kohustuslikud väljad.