Päevakava

Lilleoru Põhikoolis algab päev kell 10:00, kui lapsed tulevad Allikavälja peatuses bussilt ja alustavad oma päeva 1,2 km pikkuse matkaga kooli. See matk ei ole lihtsalt liikumine punktist A punkti B, vaid osa õuesõppest, kus lapsed saavad nautida loodust ja õppida selle kaudu. Matkamine värskes õhus aitab lastel keskenduda ja valmistuda eesootavaks päevaks.

Kell 10:45 on aeg lühikeseks pausiks, kus lapsed saavad nautida kodust kaasa võetud näksi. See paus annab lastele võimaluse puhata ja koguda energiat järgnevateks õppetundideks.

Kell 11:00 kuni 12:30 on tunnid üldõpetuse* põhimõtte järgi. Selle aja jooksul on lastel võimalus süveneda erinevatesse õppeainetesse, kusjuures vahepeal tehakse ka lühikesi pause, et hoida tähelepanu ja keskendumisvõimet. Lilleoru Põhikoolis on õppetöö üles ehitatud nii, et see toetub laste kaasasündinud uudishimule ja huvile, pakkudes neile võimalust avastada ja õppida läbi kogemuslike tegevuste.

Kell 12:30 on söögivahetund, kus lapsed saavad nautida tervislikku lõunasööki. See on oluline aeg, et keha ja vaim saaksid puhata ja taastuda.

Pärast lõunat, kell 13:00 kuni 14:30 jätkub tundides üldõpetus. Õppetundide vahele tehakse mõneminutilisi pause, et hoida laste tähelepanu ja keskendumisvõimet. Lilleoru Põhikoolis on oluline, et lapsed õpiksid mitte ainult akadeemilisi teadmisi, vaid ka enesejuhtimisoskusi, sealhulgas tähelepanu ja keskendumisvõime arendamist.

Kell 14:30 on aeg koolieineks ja vabamänguks. See on aeg, kus lapsed saavad lõõgastuda, suhelda oma kaaslastega ja nautida vaba aega.

Kell 15:00 kuni 15:45 on päevaplaanis veel üks ainetund, jooga-, tantsutund või huvitegevus. Jooga ja muud huvitegevused aitavad lastel õppida, kuidas leida endas loovus, kuidas keskenduda. Need on tegevused, mis aitavad hoida laste loomulikku rõõmu läbi nende füüsilise ja vaimse heaolu.

Päev lõpeb kell 15:45, kui tehakse päeva kokkuvõte klassides ja lapsed alustavad liikumist Lilleoru bussijaama. See on hea võimalus päeva jooksul õpitu üle mõtiskleda ja valmistuda kojusõiduks.

* Üldõpetuse tunnis harjutame lugemist, kirjutamist, arvutamist, võõrkeeli ja tutvume loodusega. Tund on üles ehitatud vastavalt lapse loomulikule õppimise rütmile ja sisaldab lõimitult kõiki põhiõppeaineid ning muusikat, kunsti, liikumist, kus õppekava on üles ehitatud teemakeskselt.

Hindan eriti kõrgelt koolipäeva loomulikku kulgemist, nn voolamist.
 - Lapsevanem Kristiina