Transport

Valdav osa tänaseid Lilleoru Põhikooli lapsi elab Tallinnas või Peetri-Jüri piirkonnas ja nad käivad koolis ühistranspordiga.

Üllataval kombel on see lahenenud väga hästi ning ühistranspordiga liiklemine on muutunud laste loomulikuks päeva osaks, mil toimub laste jaoks meeldiv omavaheline suhtlemine.

Kell 9:20 stardib Tallinnast Balti jaamast buss nr 138, kooliaasta alguses sõidab ka õpetaja koos lastega. Buss liigub läbi südalinna, peatudes kaubamaja ja Keskturu juures ning veel mitmes kohas. Kell 10:02 väljub lõbus seltskond Allikavälja bussipeatuses (Aruvalla küla, Rae vald) ja jalutatakse üheskoos läbi kauni metsa koolimajani. Hommikuse matka jooksul õpitakse vaatlema ja tundma loodust, arvestama üksteisega ning tegema koostööd.

Iga päev on loodus muutumises ja siiski valitsevad seal seadused ja korrapära. Laps saab ise kogeda looduse ringkäiku ja ka muutuseid läbi mitme aasta.

Orienteeruvalt kell 10:25 jõuavad lapsed Lilleoru permakultuuriaia juurde ja toimub hommikuring, mis aitab häälestuda koolipäeva.